איחור בטיסת קונקשיין – כיצד יש לנהוג ומה כדאי לעשות?

תוכן עניינים

כאשר נוסעים מארץ המוצא ליעד מסוים יש לעיתים צורך בטיסת המשך (קונקשיין) על מנת להגיע ליעד שאין אליו טיסה ישירה. נהוג בדרך כלל לעשות הזמנה מחברת תעופה אחת שיש לה הסכם עם חברת תעופה אחרת ולקבל את שירותי טיסת ההמשך או לרכוש את הכרטיס לטיסת ההמשך לחוד. השאלה היא מה עושים אם יש איחור בטיסת הקונקשיין – על כך במאמר הבא.

 

האם מגיע פיצוי על איחור בטיסת הקונקשיין?

על פי חוקי התעופה הפיצוי על איחור בטיסת הקונקשיין ניתן על ידי חברת התעופה האחראית על הטיסה מארץ המוצא ועל טיסת ההמשך. כלומר, אם רכשתם כרטיס לטיסת המשך מחברה אחרת, אין על חברת התעופה שהטיסה אתכם מהארץ אחריות לפצות אתכם.

בנוסף, הגשת תביעה לפיצוי מחברת תעופה האחראית לשני המקטעים יהיה רק 4 שנים מיום הטיסה שאותה רכשתם. לדוגמה, איש עסקים שרכש כרטיס טיסה מחברת תעופה מסוימת לארה"ב עם טיסת קונקשיין בשוויץ ופספס את טיסת ההמשך מאחר והטיסה מהארץ התעכבה יהיה זכאי לפיצוי.

יתרה מכך, חברת התעופה צריכה לדאוג לו למזון, שתייה, לינה והעברה מהשדה ובחזרה ולדאוג לו לטיסת המשך חלופית. יחד עם זאת, הוא פספס ביום את הפגישות המתוכננות ולכן מגיע לו פיצוי כספי. לפרטים נוספים בקרו באתר של אשר רוטבאום מומחה בדיני תעופה.

 

תנאי הפיצוי על איחור בטיסת קונקשיין

בהנחה ואותו איש עסקים הצליח לעלות על טיסה חלופית אחרת שחברת התעופה הציעה לו והצליח להגיע בזמן ליעד שלו הוא לא יהיה זכאי לפיצוי. זאת אומרת שניתן לבחור גם בכרטיס חלופי כפיצוי. במידה והנוסע לא מעוניין בטיסה חלופית הוא יקבל את כל סכום כרטיס הטיסה חזרה גם אם הגיע ליעד בו אמורה להיות טיסת ההמשך ובתנאי ששהה ביעד הביניים עד 24 שעות.

בנוסף, הוא יהיה זכאי לכרטיס טיסה חזרה מיעד הביניים לארץ המוצא. במידה ובחר בטיסת קונקשיין חלופית, חברת התעופה צריכה לדאוג להושיב אותו במחלקה עליה שילם ולא במחלקה נמוכה יותר. אם ההושבה נעשית במחלקה נמוכה יותר הוא יהיה רשאי לקבל חזרה בין 35-75 אחוז מהסכום של כרטיס הטיסה. כל התנאים הללו הם תחת חוקי האיחוד האירופאי ובתנאי שנעשו בהזמנה אחת.

 

כיצד מחושב גובה הפיצוי על איחור בטיסת קונקשיין?

את חישוב הפיצוי על איחור של טיסת קונקשיין מחשבים על פי מרחק הטיסה ובמידה והסיבה היא ביטול הטיסה או איחור לטיסה עקב איחור של הטיסה מארץ המוצא. אם מדובר על ביטול טיסת ההמשך, המרחק שיחושב בפיצוי יהיה מארץ המוצא ועד ליעד הסופי. כלומר שני המקטעים יחושבו בתנאי שמדובר באותה חברת תעופה. לסיכום, אל תהססו לבדוק את זכויותיכם במידה ואיחרתם לטיסת הקונקשיין שלא באשמתכם ולדרוש את הפיצוי המגיע לכם.

עיכוב בטיסת קונקשן

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן