אתה סובל מפוסט טראומה? דע את זכויותיך!

תוכן עניינים

בתור ישראלים, המונח של פוסט טראומה הוא לא דבר שזר לנו. כולנו מכירים את ההשפעות הקשות שיכולות להיות לפוסט טראומה, אולם לא כולם מודעים לזכויות שזכאי לקבל מי שסובל מפוסט טראומה. למרות הקשיים הרבים שהרשויות מערימות על הסובלים מפוסט טראומה, אם עובדים בצורה נכונה בהחלט ניתן לקבל את מה שמגיע לכם. כאן נעזור לכם לעשות את זה. 

 

פוסט טראומה

פוסט טראומה היא תגובה נפשית לאירוע טראומתי שמתעוררת לאחר זמן מה. תופעות הלוואי של פוסט טראומה הן נושא עשיר בפני עצמו, ובאופן כללי רק נציין שיש הרבה מאוד תופעות אפשרויות שנלוות לפוסט טראומה. חלק מהן עלולות גם לשבש את שגרת החיים של מי שסובל מהם, ואילו אחרות מאפשרות לו לחיות יחד איתן בצורה יחסית סבירה.

הזכאות לקבל אחוזי נכות של פוסט טראומה קשורה לרמת תופעות שנלוות לפוסט טראומה. חשוב לציין ש פוסט טראומה עלולה להתפתח לא רק כתוצאה מלחימה או פיגוע אלא גם לאחר תאונה, אובדן של אדם קרוב או חוויה נפשית מטלטלת שמותירה רושם גם לאחר שהזמן חולף.

 

סיבת הפוסט טראומה

הדבר הראשון שחשוב להבין אותו הוא מה האירוע שהיה הסיבה לכך שנוצרה פוסט טראומה. אם מדובר על אירוע שהתרחש במסגרת שירות צבאי, האחריות מוטלת על הצבא, והתביעה כנראה תוגש למשרד הביטחון. מנגד, אם מדובר על אירוע שאירע בעולם האזרחי, האחריות היא של המוסד לביטוח לאומי והוא זה שגם יחליט על גובה הפיצויים.

בכל אחד מהמקרים הללו עליכם להגיש תביעה לגוף שממונה על הטיפול בפוסט טראומה. שני הגופים הללו לא נחשבים לגופים יעילים במיוחד, ולכן הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ עם איש מקצוע ולהיות מלווים בו לכל אורך תהליך התביעה.

 

עורך דין מנוסה

מי שיכול לעזור לכם לקבל את מלוא הפיצויים ולנצל באופן מלא את הזכויות שלכם בגין פוסט טראומה הוא עורך דין שמתעסק בתחום הזה. בשנים האחרונות המודעות לזכויותיהם של הסובלים מפוסט טראומה אמנם עברה שיפור משמעותי, אולם למדינה יש עדיין כברת דרך לא מבוטלת שהיא עוד צריכה לעבור.

עורך דין מנוסה יוכל למנוע מכם את הסבל שנלווה להגשה של אותן תביעות, והוא יאפשר לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם, בלי שזה יהיה כרוך ביותר מידי קשיים. חשוב לבחור עורך דין מנוסה שיודע כיצד להתמודד מול אותם גופים. בעת הצורך תוכלו גם להגיש ערעור על ההחלטה שלהם אם אתם מרגישים שהיא לא מעניקה לכם את כל הזכויות שמגיעות לכם.

 

לסיכום

פוסט טראומה מזכה אתכם בפיצוי כספי, הנחות שונות ואף קצבת נכות בחלק מהמקרים. כדי לקבל את כל אותן זכויות חשוב לפנות לגוף שאחראי על הטיפול בכם ולהגיש אליו תביעה לקבל הפיצויים. עורך דין מנוסה יוכל להגביר את הסיכוי שלכם לקבלת הפיצויים.

ייעוץ להפרעות פוסט טראומה

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן