החלטתם להתגרש? מהם השלבים ואיך תדאגו לילדים?

תוכן עניינים

ההחלטה להתגרש היא קשה ומורכבת, במיוחד אם יש ילדים בתמונה. תהליך הגירושין יכול להיות טעון רגשית, ולעיתים קרובות קשה לדעת מאיפה להתחיל ואיך להקל על הילדים את השינוי. מאמר זה יעזור לכם להבין את השלבים העיקריים בתהליך הגירושין, ויתן לכם טיפים חשובים כיצד לדאוג לילדים לאורך כל הדרך.

 

שלבים עיקריים בתהליך הגירושין:

רגע לפני שצוללים לתוך ההליך, חשוב לקחת נשימה ולהבין את השלבים העיקריים שצפויים לכם. הבנה זו תעזור לכם להיערך בצורה טובה יותר, לקבל החלטות מושכלות ולעבור את התהליך בצורה חלקה ככל האפשר.

תהליך גירושין

1. השיחה עם הילדים:

זוהי אולי אחת השיחות הקשות ביותר שתצטרכו לקיים בחייכם. חשוב לבחור זמן ומקום שקטים, ולהסביר לילדים בצורה פשוטה וברורה שהחלטתם להתגרש. חשוב להדגיש שהם לא אשמים במצב וכמובן, שתמשיכו לאהוב אותם ולדאוג להם.

 

2. הסכם גירושין:

מדובר במסמך משפטי מחייב הקובע את אופן ניהול חייכם לאחר הפרידה. הוא נוגע לכל היבט משמעותי בחייכם המשותפים, ויעסוק בנושאים כמו:

  • משמורת – משמורת יחידנית, משמורת משותפת או הסדרי משמורת אחרים. ייקבעו זמנים קבועים בהם הילדים יהיו בחזקת כל הורה, תוך התחשבות בגילם, צרכיהם, שגרת הלימודים והפעילויות שלהם. יוגדר אופן קבלת החלטות וייקבעו כללים בנוגע לנושאים שונים.
  • מזונות ילדים – בית המשפט יקבע את גובה המזונות בהתאם לצרכים של הילדים וליכולת הכלכלית של ההורים. גובה המזונות ייקבע תוך התחשבות בפרמטרים כמו: הוצאות דיור, מזון, חינוך, בריאות ועוד. סכום המזונות יוצמד למדד.
  • חלוקת הרכוש – ייקבע אופן חלוקת הרכוש המשותף שנצבר במהלך חיי הנישואין, כגון: דירה, רכב, חשבונות בנק ועוד. יילקחו בחשבון הסכמי קדם נישואין, במידה וקיימים. יבוצעו הערכות שווי מקצועיות לצורך חלוקת הרכוש באופן הוגן.

מומלץ מאוד להתייעץ לאורך התהליך עם עורך דין, כמו עורך דין לענייני משפחה אביטל חורף בירושלים.

 

3. הליך משפטי:

לאחר חתימה על הסכם הגירושין, תצטרכו להגיש אותו לבית המשפט לענייני משפחה כדי לקבל צו גירושין. ייתכן שתצטרכו להשתתף בדיונים בבית המשפט, שם ישאל אתכם השופט שאלות בנוגע להסכם ולוודא שהוא רואה את טובת הילדים.

 

4. תמיכה בילדים:

גירושין הם חוויה קשה עבור ילדים, על כן חשוב להעניק להם תמיכה רגשית ופיזית לאורך כל התהליך. הקפידו על תקשורת פתוחה, שתפו ברגשות ותנו להם מקום לבטא את עצמם. הקשיבו בסבלנות, ענו על שאלות, שמרו על שגרה ועודדו פעילויות אהובות. אם ילדיכם מתקשים להתמודד עם המצב, אל תהססו לפנות לפסיכולוג ילדים או גורם מקצועי אחר.

 

לסיכום

גירושין הם תהליך מורכב, אך עם הבנה נכונה, תכנון מוקדם ותמיכה רגשית, ניתן לצלוח אותו בצורה מיטבית תוך שמירה על טובת ילדיכם. חשוב להסתכל על גירושין לא ככישלון, אלא כהזדמנות חדשה ליצור חיים טובים יותר עבורכם ועבור ילדיכם אשר זקוקים לכם עכשיו יותר מתמיד.

לְהִתְגַרֵשׁ

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן