מה נחשב להלנת שכר ומה הפיצוי המקסימלי שניתן לקבל?

תוכן עניינים

עובדים רבים בישראל חוו בעבר הלנת שכר, מבלי שהם היו מודעים לכך. בעיה מטרידה זו נפוצה בדרך כלל בקרב אוכלוסיות מוחלשות. יצאנו לבדוק את הנושא מקרוב, במטרה להעלות את המודעות לנושא החשוב, בתקווה שהתרחיש ייפסק בקרוב. הישארו כאן ותגלו מהי ההגדרה של הלנת שכר? מה צריך לעשות במידה וחוויתם את תרחיש זה? ומה הפיצוי המקסימלי שתוכלו לקבל?

 

הלנת שכר – ההגדרה

סביר להניח ששמעתם את המונח "הלנת שכר" בעבר, אך לא בטוח שהכרתם את המשמעות שלו מקרוב. אם כך, זו ההזדמנות לגלות שמדובר בתרחיש שבו המעסיק מעכב את המשכורת של העובד. חוק הגנת השכר קובע שמדובר בעבריה על החוק. שכן, המעסיק צריך להעביר את התשלום ביום מתן המשכורת שנקבע מראש.

החוק קובע שהמעסיק צריך להעביר את המשכורת לעובד בסיום חודש העבודה, אך זה יכול לשלם עד ה – 9 לחודש העוקב במידת הצורך. עובד שלא קיבל את שכרו לאחר ה – 9 לחודש נחשב למי שחווה הלנת שכר. חשוב לציין שההגדרה נכונה גם לעובדים שגילו שחסר רכיב מסוים במשכורת שקיבלו.

פיצוי

 

חוויתם הלנת שכר? יש מה לעשות!

עובדים שהשכר שלהם הולן באופן חלקי או מלא צריכים לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין לדיני עבודה. שכן, זה יבדוק את שאירע ויבחן את האפשרות לקבלת פיצוי בגין הלנת שכר. נדגיש שמדובר בתהליך שמצריך הגשת תביעה למזכירות של בית הדין לדיני עבודה. ההגשה של התביעה מחייבת מילוי טופס ייעודי שנקרא "כתב תביעה" ובו צריך לפרט את הפרטים המלאים של המעסיק, העובד והשכר.

 

טיפ חיוני – בחרו בעורך דין מומלץ

חשוב שתדעו שעליכם לפנות לעורך דין שנחשב לשם דבר בדיני עבודה. שכן, מדובר בתהליך מורכב שמצריך עמידה איתנה מול המעסיק שעשוי להקשות עליכם לאורך הדרך. נמליץ לערוך חיפוש אחר עורך דין שכזה באמצעות קריאת חוות דעת שפורסמו בקבוצות פייסבוק ובלשונית הביקורות של גוגל. שכן, אלה נחשבות לפלטפורמות אמינות.

משכורת של עובד

 

מהו הפיצוי המקסימלי שתקבלו? זה תלוי

כל עובד צפוי לקבל פיצוי בגובה אחר. שכן, יש צורך בביצוע חישובים שכוללים את המשתנים הבאים:

  • הפרשי ההצמדה ושינויי מדד המחירים לצרכן
  • מועד תשלום השכר
  • המועד שבו התשלום הגיע בפועל

 

כדאי לבצע את החישוב תוך הסתייעות מצד עורך דין, משום שזה מכיר בנוסחה מקרוב. נציין שמדובר בסכום שנע סביב 2,500 ₪ עבור עובדים שעברו הלנת שכר במשך 3 שבועות ומשכורתם עומדת על 10,000 ₪ .

 

השורה התחתונה

הלנת שכר הינה תרחיש שבא לידי ביטוי במצבים שבהם המעסיק ממאן למסור את המשכורת לעובדיו בזמן. ההסבר המלא אודות מושג זה הוצג בפניכם לעיל, כך שכעת, אתם יודעים במה מדובר ומה עליכם לעשות במידה ומצאתם את עצמכם במצב שכזה.

עו_ד דיני עבודה

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
הבנת דיני נזקי רכוש: מדריך מקיף

נזקי רכוש הם פגיעה ברכוש של אדם אחר שנגרמת כתוצאה מפעולה או מחדל. פגיעות אלו יכולות להתרחש במגוון נסיבות, כגון תאונות דרכים, גניבה, שריפה או