השלכות הרישום הפלילי צבאי על חיי האזרחות

השלכות הרישום הפלילי צבאי על חיי האזרחות

השלכות הרישום הפלילי צבאי על חיי האזרחות

ההתמודדות עם המערכת הצבאית לא פשוטה עבור כולנו ולכן ברור מדוע מידי פעם אנשים מוצאים את עצמם עוברים עבירות שונות. אומנם זה נכון שיש אנשים שהצליחו להשיג פתור מלא משירות צבאי אך בפועל רוב האנשים כן משרתים בצבא וזה אומר שהם כן חייבים למלא אחר כל החוקים שבו. העבירות הצבאיות מחולקות לשתי קטגוריות שונות והן: עבירות פליליות, כמו גניבה וכדומה ועבירות משמעת כמו איחורים, מדים שאינם מדוגמים ועוד. מערכת המשפט הצבאית שונה לחלוטין מזו האזרחית ובהחלט ניתן לומר שצה"ל שופט את חייליו הרבה יותר לחומרה שכן הוא מבוסס, כמעט בכולו, על משמעת. המשמעת חשובה לשמירה על הסדר ועל ההיררכיה, מה שאומר שרבים מהחיילים כן ימצאו את עצמם מתמודדים עם עבירות בחמורות כאלה ואחרות שהם ביצעו.

כיצד עלול לפגוע הרישום הפלילי בהמשך הדרך

רישום פלילי שמתבצע במסגרת השירות הצבאי עלול לפגוע באדם בהמשך הדרך ויש לכך מספר סיבות ודוגמאות. ראשית, חייל שיש נגדו רישום פלילי מימי הצבא ומשתחרר לאזרחות עלול להתקשות מאוד במציאת עבודות שונות, במיוחד אם הוא חלם לעבוד כעובד בשירות המדינה. בנוסף לכך, במידה ואותו אדם, שבעבר היה חלל עם רישום פלילי, ירצה להוציא רישיון לנשק – סביר להניח שתהיה לו בעיה לקבל את מבוקשו. עוד מצבים שבהם הרישום הפלילי עלול להיות מאוד בעייתי הם במצב שבו אדם רוצה להיות עורך דין, שכן עם רישום פלילי זה בדרך כלל יהיה בעייתי. אם כל זה לא מספיק, הרי שהרישום הפלילי עלול להשפיע אפילו על היכולת של האדם להיכנס למדינות מסוימות. לכן המסקנה ברורה: עדיף לעשות כל מה שאפשר כדי כן לשמור על חוקי הצבא, כי איזו סיבה אמיתית יש לכם להסתבך וגם לסכן את העתיד שלכם? מצד שני, כמובן שזו לא תשובה מספיק טובה שכן יש מקרים שבהם פשוט אין לנו כל ברירה אחרת. לכן, אם כבר עברתם עבירה מסוימת ואם יש נגדכם רישום פלילי, כדאי שתדעו שיש הליכים מסוימים שבמסגרתם ניתן יהיה למחוק את הרישום.

צבא

אל מי פונים?

יש נגדכם רישום פלילי ואתם רוצים לנסות למחוק אותו? או שאולי אתם נמצאים בכלל בשלב שבו עליכם לעמוד למשפט ותרצו לנסות להקטין את הסיכוי לקיומו של רישום פלילי? אם כך, עליכם לפנות עוד היום לעורך דין שיוכל לעזור לכם. איש מקצוע שלמד את התחום הזה יוכל לעזור לכם. הוא יקשיב לכם, ילמד את המקרה שלכם לעומק ובהתאם לכך הוא יוכל לבנות איתכם אסטרטגיה שתוכל להטיב עמכם. האדם שאליו עליכם לפנות הוא כמובן עורך דין צבאי ולא אזרחי שכן מדובר על שתי מערכות משפט שונות לחלוטין ועורך הדין שלכם חייב להכיר את התחום על בוריו ובצורה מעמיקה.