האם ישנן פרוצדורות משפטיות בהתקנת פרוגלת אלומיניום?

תוכן עניינים

כתבה מרתקת שפורסמה לאחרונה בעיתון מוכר, הובילה להתעניינות ערה בכל הנוגע להתקנה של פרגולות מסוגים שונים (עץ, אלומיניום ועוד). עובדה זו ידועה לנו, מכיוון שקיבלנו עשרות פניות מצד גולשים שביקשו לקבל מידע בנושא. תרחיש זה הוביל אותנו לכתוב סדרת מדריכים שיענו על שאלות שונות. הפעם נציג בפני כל דורש את הפרוצדורות המשפטיות שבאות לידי ביטוי בעת התקנה של פרגולת אלומיניום. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו מומחים בנושא. 

 

בירוקרטיה סבוכה בהתקנת פרגולה? לא עוד!

מי שהתקינו בעבר פרגולות אלומיניום בחצר, היו צריכים לפנות לקבלת היתר בנייה. מדובר בתהליך בירוקרטי ארוך וסבוך שמצריך פנייה לכל מיני וועדות. תרחיש זה הוביל להפחת ההתקנות של פרגולות ברחבי הארץ או להצבתן מבלי קבלת אישור. שכן, התושבים בישראל רצו להימנע מההתנהלות הבירוקרטית המורכבת. לשמחתנו, קרה שינוי חיובי בנושא. שכן, בשנת 2014 יצא לאור תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה שהקנה פטורים חיוניים בכל הנוגע לבניה של פרגולה.

בירוקרטיה סבוכה בהתקנת פרגולה לא עוד! 

נעים להכיר – תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה

זו העת להכיר בתיקון המדובר שחוקק אי שם בחודש אוגוסט לשנת 2014. במסגרת תיקון זה, הוכנסו שינויים לחוק שהובילו לקיצור התהליכים. ניתן לומר שמדובר ברפורמה שמטרתה לייעל את תהליך הבקשה להתקנת פרגולות אלומיניום בבתים פרטיים ובבתי עסק, כדי שהציבור הרחב יוכל לקבל את היתר הבנייה בקלות.  החוק קובע שהפרגולה נחשבת למבנה שאין בו קירות, כך שהמטרה העיקרית שלה היא להביא להצללה של חצר או גג.

 

השינויים שנקבעו בחוק

התיקון שהוצג לעיל כולל את השינויים הבאים שמגדירים את המקרים שבהם ניתן לבנות פרגולת אלומיניום מבלי להשיג היתר בנייה:

  • הפרגולה חייבת להיות מותקנת בשטח החצר או על גג.
  • השטח שלה צריך להגיע ל – 50 מ"ר רבוע במקסימום או ששטחה יהיה רבע מגודל המרחב שבו היא מותקנת.
  • הפרגולה צריכה להיות בתוך הקו של המבנה, תוך אפשרות לחריגה שלא תעלה על 40%.

שימו לב, עליכם לפנות למהנדס מבנים טרם הבנייה של הפרגולה. שכן, הוא יבדוק את מקום ההתקנה ויספק לכם את ההנחיות הדרושות, כדי שתוכלו לבצע את ההליך בהתאם לקבוע בחוק.

השינויים שנקבעו בחוק

טיפ לבחירה במהנדס מומלץ

כאמור, עליכם להסתייע בחוות דעתו המקצועית של קונסטרוקטור, הלא הוא, מהנדס מבנים. נמליץ לשוחח עם חברים או מכרים שהסתייעו בבעל מקצוע זה לאחרונה, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שמדובר במי שמכיר בתיקון של החוק ותנאים העדכניים. חשוב לציין שתוכלו לקרוא חוות דעת שנכתבו בלשונית הביקורות של גוגל אם תעדיפו לבצע חיפוש עצמאי.

 

השורה התחתונה

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את הפרוצדורות המשפטיות שנוגעות להתקנה של פרגולת אלומיניום. בשלב זה אתם מכירים במידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק לפנות למהנדס מומלץ ולבחור את הפרגולה המתאימה לכם מבחינת העיצוב.

האם ישנן פרוצדורות משפטיות בהתקנת פרוגלת אלומיניום

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן