יש לכם עסק? מה חשוב לדעת לפני שמפטרים עובד

תוכן עניינים

אם אתם בעלי עסק אתם בטח מבינים את תחושת האחראיות שיש על העסק שלכם. אתם מתייחסים אליו כמו אל הבייבי שלכם. חשוב לכם שהעסק יפרח ושהוא יעזור לכמה שיותר אנשים. אתם גדלים יחד עם העסק, מתפתחים יחד איתו ולומדים המון על הדרך.

כדי שהעסק ימשיך לצמוח חשוב מאוד שתעסיקו עובדים חרוצים שעושים את העבודה בצורה הטובה ביותר. לצערנו, לא תמיד זה המצב. אנחנו נסביר לכם מהם הדברים שחשוב לדעת לפני שמפטרים עובד.

 

מהי הסיבה לפיטורים?

קודם כל, תבינו מהי הסיבה שבגללה אתם רוצים לפטר את העובד שלכם. האם קרתה סיטואציה שבה שני הצדדים כעסו אחד על השני? האם זה קרה כמה פעמים? האם העובד מבקש בקשות מסוימות ומאיים שאם זה לא יקרה הוא יתפטר? האם העובד לא עושה את העבודה? יש כמה סיבות אפשריות אבל חשוב שתהיה לכן אחת כזאת.

פיטורים

שימוע

ישנו חוק אשר מחייב כל מעסיק לקיים לעובד שלו שימוע לפני שהוא מפטר אותו.  לפני השימוע, המעסיק יצטרך לתת לעובד זימון בכתב ולפרט את הטענות נגדו. בזמן השימוע, המעסיק צריך להסביר זאת במילים וממש לפרט מהי סיבה שבגללה הוא חושב על הפיטורים הללו. ניתנת לעובד הזדמנות להסביר את עצמו וכך בעצם נוצרת שיחה בין אנשים בוגרים. חשוב לדעת כי העובד יכול להגיע לשימוע עם נציג כמו לדוגמה עורך דין, בן משפחה וכו'.

 

פיטורים על רקע פלילי

חשוב לדעם כי במקרים מסוימים, ניתן לפטר עובד ללא ביצוע שימוע. לרוב זה יהיה במקרים של אלימות קשים, גניבות, העברה של סודות מקצועיים ועוד דברים דומים. כל אלו נחשבים לעבירות פליליות אשר מהוות סיבה מספיק טובה לפיטורים. במצבים מסוימים אפילו תהיה שלילה של דמי הפיצויים לאותו העובד. יש מצבים מסוימים שיהיה מאוד חשוב לערב את המשטרה וזוהי האחראיות של המעסיק לעשות זאת.

 

עורך דין

אם יש לכם עסק, חשוב מאוד שיהיה לכם עורך דין אשר מתמחה בדיוק בזה – דיני עבודה. כבעלי עסק אתם צריכים ללמוד לבקש עזרה מפני שאתם לא יכולה לעשות הכל מהכל. חשוב מאוד שיהיה לכם עורך דין שתוכלו להתייעץ איתו. בסופו של דבר, יש לכם צוות של אנשים ולא תמיד כולם ירצו לטובתכם.

 

לסיכום

אם יש לכם עסק ואתם רוצים לפטר את אחד העובדים שלכם, מאוד חשוב שתכירו את החוקים בנושא של דיני עבודה. אתם קודם כל צריכים שתהיה לכם סיבה מספיק טובה כדי לפטר אותו. אם יש לכם סיבה, אתם תצטרכו לעשות לאותו העובד שימוע – זאת לפני שאתם מפטרים אותו.

חשוב לדעת כי במקרים של עבירות פליליות תוכלו לפטר את אותו העובד ללא שום שימוע. המלצה שלנו – תעבדו עם עורך דין טוב אשר מתמחה בדיני עבודה. הוא יעזור לכם מאוד בכל הנושא הזה!

עֵסֶק

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
החוקים החלים על חברות עבודות בטון

ישנם לא מעט חוקים ותקנות אשר חלים על חברות עבודות בטון. החוקים הללו באים להבטיח שעבודות הבטון תהיינה בטוחות לחלוטין וזאת כאשר הם כאשר מסייעים

מהם הפשעים השכיחים ביותר בארץ?

במדינת ישראל לא חסרים פושעים, שמתעסקים מדי יום בפגיעה ברכוש ציבורי, ברכוש פרטי וגם בגוף ובנפש. לצערנו, כמעט מדי ערב אנחנו שומעים במהדורת החדשות על

חוק ונדלן – הכל על הקשר בין השניים

חוק ונדלן הוא תחום רחב כל כך שבמאמר הזה נוכל לגעת בקצרה רק בכמה נושאים שלדעתנו לפחות הם החשובים ביותר ופרקטיים ביותר עבורכם. במאמר נדבר

מה ההגדרה של נזקי גוף?

נזקי גוף כוללים כל פגיעה שנגרמה לנפגע בגוף או בנפש וגורמת לו למגבלה במהלך החיים התקין. נזקי גוף עקב תאונת דרכים משליכים על מגוון היבטים