מה היא רשלנות רפואית?

תוכן עניינים

רשלנות רפואית הינה אחד מהביטויים הנפוצים ביותר של רשלנות בישראל כיום. ישראלים רבים זכאים לפיצויים נאים, אם רק ישכילו להכיר א הרשלנות הרפואית ולתבוע את זכותם אשר צמחה בגינה של הרשלנות הרפואית. הצטרפו אלינו והכירו את עוולת הרשלנות באופן כללי וכמובן את עוולת הרשלנות הרפואית באופן ספציפי, וממשו את זכויותיכם המשפטיות.

 

מימוש זכויותיכם המשפטיות

תיכף נבין לעומק את הפן המשפטי שבעוולת הרשלנות. עוד קודם לכן, נגיד לכם כי אם חוויתם פגיעה רפואית כלשהי, כד לממש את זכותכם המשפטית לפיצויים אין צורך להבין לעומק מהי רשלנות רפואית. כל שתצטרכו הוא לפנות אל שירותיו של עורך דין לרשלנות רפואית אשר ייצג אתכם בהליך ויבטיח, ככל האפשר, את קבלת הפיצויים  המגיעים לכם עקב הרשלנות הרפואית שחוויתם. כעת, נוכל לדון ברשלנות הרפואית עצמה.

 

עוולת הרשלנות

כדי להבין מה היא רשלנות רפואית, יש להבין תחילה מהי רשלנות. רשלנות מוגדרת, בדין הישראלי, בסעיפים 35 ו-36 לפקודת הנזיקין. רשלנות מוגדרת כעוולה המושתתת על שלושה יסודות – יסוד ההתרשלות, יסוד הנזק ויסוד הקשר הסיבתי.

 

יסוד ההתרשלות

היסוד הראשון בעוולת הרשלנות הוא, שלא במפתיע, יסוד ההתרשלות. התרשלות מוגדרת בסעיף בתור חריגה מסטנדרט ההתנהגות הסביר המצופה מאדם. כך, כאשר מוכר במכולת, למשל, מוכר בטעות חלב פג תוקף, החנווני התרשל שכן מצופה מאדם העוסק ברוכלות מזון למכור מזון בתוקף בלבד. בדומה, שוטר שלא נצר את נשקו התרשל אף הוא שכן על שוטר לנצור את הנשק בזמן שהוא לא בפעילות.

 

יסוד הנזק

התרשלות לבדה אינה מספיקה כדי להקים עילת תביעה בעוולת הרשלנות. לשם כך, נדרש היסוד השני – יסוד הנזק. ההתרשלות צריכה להגיע יחד עם נזק. אם נחזור אל דוגמת החנווני, ככל שלקוח אכן רכש את החלב, שתה ממנו וניזוק כך שלא יכול היה להגיע לעבודתו במשך שבוע, הרי שהתקיים יסוד הנזק.

בדוגמת השוטר, לא די בכך שהנשק לא היה נצור. כדי שתתקיים עילת הרשלנות, יש להוכיח התקיימות של נשק. אם, לדוגמה, אזרח נפגע מכדור תועה, אכן התרחש נזק המסייע בגיבוש עילת הרשלנות.

 

יסוד הקשר הסיבתי

יסוד הקשר הסיבתי קושר בין שני היסודות הקודמים. כדי לגבש את עילת הרשלנות, לא די להוכיח התרשלות ולא די להוכיח נזק. יש להוכיח, מבחינה משפטית ומבחינה עובדתית, כי הנזק התרחש בעקבות ההתרשלות. בדוגמת החלב, על הניזוק להוכיח כי מחלתו אכן נגרמה מהחלב המקולקל כדי לתבוע את החנווני ברשלנותו.

 

רשלנות רפואית

כעת, נוכל להבין מה היא רשלנות רפואית. רשלנות רפואית היא אירוע בו רופא, או צוות רפואי, התרשל במילוי תפקידו והתרשלות זו גרמה לנזק למטופל. לרוב, ההתרשלות תהיה באבחון מחלות, במתן השגחה ראויה למטופל, בטיפול עצמו או בסגירת הטיפול לאחר השלמתו.

 

לסיכום

לסיכום, רשלנות רפואית הינה מקרה פרטי של רשלנות. בו, רופא חרג מסטנדרט ההתנהגות המצופה ממנו ובעקבות חריגה זו נגרם נזק לאדם. חוויתם נזק שכזה? פנו לעו"ד רשלנות רפואית ותבעו את הפיצויים המגיעים לכם.

רשלנות רפואית

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
חוות דעת רשלנות רפואית

על מנת שתוכלו להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד המוסד בו טופלתם כמו גם הרופא המטפל נדרשת מכם קבלה של חוות דעת לרשלנות רפואית. כיצד מקבלים?

הכוח של אבחון מוקדם

כידוע, אבחון מוקדם של מחלת הסרטן, משמעו טיפול במחלה כאשר היא בשלביה המוקדמים, בשלבים אלו הסיכויים להחלמת המטופל גבוהים משמעותית. ככל שהאבחון מתאחר, כך הסיכויים

אילו מקרים נפוצים יש של רשלנות רפואית?

מי שפתח חדשות לאחרונה יודע עד כמה הרופאים עייפים. עייפים בעקבות תורנויות מתמשכות ואינסופיות שמוגדרות כיום כתורנויות של 26 שעות, בעקבות ההפגנות המתמשכות לתנאים בסיסיים,

מהי רשלנות רפואית בלידה?

מעבר לכך שמדובר בתהליך מרגש אליו חיכינו והתכוננו במשך מספר חודשים, הלידה היא גם פרוצדורה רפואית מורכבת ביותר, המחייבת את הצוות הרפואי לפעול ולהגיב במהירות