כמה תביעות נדחות על ידי חברות הביטוח בשנה ואיך להימנע מדחייה?

תוכן עניינים

חברות ביטוח אמורות לדאוג לצרכי המבוטחים שלהן במקרה שהם נפגעים מנזק שכוסה על ידן. למרות זאת ישנם כל שנה מקרים רבים של חברות ביטוח שמסרבות לשלם את דמי הביטוח שמגיעים למבוטחים שלהם. נסקור בקצרה את נושא הביטוח, מדוע חברות רבות מתחמקות מתשלום, כמה מתוך תביעות הביטוח נדחות וכיצד ניתן להימנע מדחייה של תביעת הביטוח שלכם 

 

חברות ביטוח וניגוד האינטרסים המובנה בהן

חברות ביטוח גובות דמי ביטוח מהמבוטחים בכדי שישמשו אותן בין השאר לתת למבוטחים פיצויים במידה והם זקוקים לכך. על כן מבוטחים רבים מצפים שבעת שיבקשו את כספי הפיצויים המגיעים להם, הם יקבלו אותם מהר ובצורה פשוטה.

למרבה הצער, במקרים רבים לא כך הוא הדבר. לחברות הביטוח יש אינטרס מובנה לשלם כמה שפחות דמי פיצוי בכדי להגדיל את הרווחים שלהן. ניגוד אינטרסים זה הוא הסיבה לקיומו של המקצוע עורך דין לענייני ביטוח שתפקידו לעזור למבוטחים למצות את זכויותיהם מול חברות הביטוח השונות.

 

כמה מתוך תביעות הביטוח מתקבלות וכמה נדחות?

בשנה מוגשות בישראל מאות אלפי תביעות ביטוח שונות לגופים המבטחים השונים. קשה מאוד לענות על השאלה כמה מתביעות הביטוח נדחות בגלל כמותן הגדולה וכמות הגופים המבטחים. מאידך, בכדי לסבר את האוזן, אפשר להציג נתון אחד מעניין – אחת משלוש תביעות לביטוח סיעודי שמוגשות, נדחית על ידי חברת הביטוח. כלומר יש סיכוי לא קטן שאם הגשתם תביעת ביטוח היא תידחה על ידי חברת הביטוח בתואנות שונות ומשונות.

 

כיצד ניתן להימנע מדחיית הבקשה שלכם?

חברות הביטוח נתלות פעמים רבות בתואנות טכניות כאלה ואחרות לגבי אופן הגשת התביעה או מילוי הטפסים הנלווים אליה. לכן בכדי להימנע מדחייה של תביעת הביטוח שלכם, יש להקפיד לקרוא את ההנחיות ואת הנהלים של חברת הביטוח בצורה יסודית ומעמיקה. מומלץ גם לבדוק מספר פעמים לפני שאתם מגישים את תביעת הביטוח, כדי לוודא שאין בה שום טעות, אפילו הקטנה ביותר.

 

ייצוג בתביעת ביטוח, מתי כדאי לשכור?

ייצוג בתיקים של תביעות ביטוח הוא תחום התמחות שלם בעריכת דין. לעיתים קרובות, אם אתם לא מתמצאים בתחום הביטוח ולא חזקים בתחום הבירוקרטיה, כדאי לכם לשקול שכירת עורך דין מתחום זה. חשוב לזכור, דחייה של התביעה שלכם תעלה לכם הרבה יותר משכר הטרחה של העורך דין, שהוא אחוז מסך הפיצויים שתקבלו במידה ותזכו בתביעה.

 

דחיית תביעות ביטוח  – סיכום

לחברות ביטוח יש אינטרס מובנה לדחות תביעות ביטוח בכדי להגדיל את הרווח שלהן. קשה לדעת כמה תביעות ביטוח נדחות בדיוק, אבל יש סיכוי לא רע שאם הגשתם תביעת ביטוח היא תידחה. מילוי יסודי של הטפסים והמסמכים הנלווים לתביעה שלכם, תעזור למנוע דחייה שלה. כדאי לשקול שכירת עורך דין לשם עזרה במיצוי הזכויות.

עורך דין לענייני ביטוח

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
הבנת דיני נזקי רכוש: מדריך מקיף

נזקי רכוש הם פגיעה ברכוש של אדם אחר שנגרמת כתוצאה מפעולה או מחדל. פגיעות אלו יכולות להתרחש במגוון נסיבות, כגון תאונות דרכים, גניבה, שריפה או