2 מקרים בהם נדרשת חוות דעת משפטית

תוכן עניינים

לא פעם עורכי דין מוצאים את עצמם זקוקים לחוות דעת משפטית חיצונית. כזו שנכתבת על ידי גורמים אחרים שהם עורכי  דין שעוסקים בתחום שונה משלכם. מדריך זה יצא לבדוק מהם המקרים הנפוצים ביותר שגורמים לעורכי דין לצאת מגבולות המשרד שלכם כדי להשיג חוות דעת מצד גורמים שונים שעוסקים בתחומי משפט שונים משלהם. הישארו אתנו ותכירו את 4 המקרים הנפוצים הללו.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו תוך סיוע מצד חכמת ההמונים. אם להיות מדויקים, הסתייענו בעורכי דין שעוסקים באופן יום יומי בקבלת חוות דעת משפטיות מצד גורמים חיצוניים. שכן, היה לנו חשוב לשמוע את כל המידע המעודכן והמהימן ביותר. לכן, פרסמנו סקר בקבוצות ופורומים של עורכי דין מתחומים שונים ושאלנו אותם מהם המקרים הנפוצים ביותר שבהם נדרשת חוות דעת משפטית. להפתעתנו, קיבלנו מעל ל – 40 תשובות ובסופו של דבר, בחרנו את המקרים הנפוצים ביותר שחזרו על עצמם מספר רב של פעמים.

 

מהי חוות דעת משפטית

למקרה שטרם יצא לכם לחפש חוות דעת משפטית, כדאי שתתעכבו עוד רגע בקריאת הפסקה הנוכחית שתציג בפניכם בקצרה את הנושא. מדובר בעצם במסמך שנכתב על ידי מומחה בלתי תלוי. המסמך מוצג בפני בית המשפט בהקשר של סוגיה מקצועית שנידונה בפניו. חוות דעת משפטית יכולה להתקיים בכל פעם בהתאם לגורם המקצועי שמומחה בתחום הנבחר.

 

4 המקרים שבהם נדרשת חוות דעת משפטית

חוות דעת מסוג זה יכולה לבוא לידי ביטוי במהלך תביעה שנוגעת ללקוח שנפגע בתאונת דרכים או שפגע בעצמו בתאונת דרכים. בנוסף למקרה זה, ניתן לקבל גם חוות דעת משפטית במצבים שנוגעים לדיני אישות, לתיקים פליליים ולדינים שעוסקים בתחום הנזיקין. אלו נמצאו כ – 4 המקרים הנפוצים ביותר שגורמים לעורכי דין להסתייע בחוות דעת חיצונית.

 

איך משיגים חוות דעת מקצועית מטעם גורם מומלץ?

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו לא פעם כי לדעתם צריך לערוך בירור מקיף רגע לפני שבוחרים גורם חיצוני שיכתוב עבורכם חוות דעת משפטית מקצועית. כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות, עליכם לערוך בירור מקיף מצד קולגות שאתם סומכים עליהם ולברר עמם – האם הם השתמשו בעבר בגורם חיצוני כדי להוציא חוות דעת משפטית? האם הם יצאו מרוצים? אם כן, ניתן לבקש מהם פרטים וליצור קשר עם הגורם הנבחר. אנחנו מוסיפים כי ניתן גם להגיע אל גורם מקצועי מומלץ לאחר חיפוש ברחבי הרשת. תוך פרסום פוסט ברשת חברתית או לאחר חיפוש בגוגל תוך קריאת לשונית הביקורות בעיון רב.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 4 המקרים שבהם נדרשת חוות דעת משפטית. מאחלים לכם בהזדמנות זו שתמצאו את הגורם המוסמך המקצועי ביותר שילווה אתכם בהליך זה ושיהיה לכם בהצלחה בתיק. להתראות במדריך הבא.

חוות דעת משפטית

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן