4 סעיפים שחייבים להיות בהסכם שכירות

תוכן עניינים

בעלי הדירות והשוכרים כאחד זקוקים למערכת ברורה של הנחיות שיש לפעול לפיהן בעת יצירה או חתימה על הסכם שכירות. הכנו רשימה של 4 סעיפים שחייבים להיכלל בהסכם השכירות הבא שלכם.

 

מדוע חשוב הסכם שכירות טוב?

הסכם השכירות הינו חוזה שיתווה את תנאי השכירות שלך ואת הזכויות והחובות של משכיר הנכס. הסכם שכירות ברור עוזר למנוע אי הבנות לגבי הזכויות והאיסורים בנכס והוא מחייב מבחינה משפטית את שני הצדדים. חוזה השכירות מספק תיעוד של ההתמודדויות וההסכמה בין המשכיר לשוכר, מה שיכול להועיל בפתרון מחלוקות ואי הבנות. ניתן להיוועץ עם עו״ד בעת כתיבת הסכם השכירות באתר https://fainberg-law.co.il

 

פירוט של זמני החוזה

על החוזה להיות מפורט בנוגע לכל תנאי היציאה וההשכרה. עליכם לבדוק מה התנאים ליציאה לפני תום החוזה, מה קורה כאשר אינכם נמצאים בבית לתקופה ארוכה והאם אתם יכולים להשכיר את הבית לדייר אחר לתקופה זו על מנת שלא תצאו בנזק כספי. הדבר השלישי שיש לבדוק בנוגע לזמני החוזה הוא האם באפשרותכם להאריך את זמני החוזה ומה התנאים לכך.

 

תקלות ונזקים בדירה

עליכם לציין בחוזה מי אחראי לטיפול בתקלות ונזקים שקורים במהלך השהות שלכם בדירה. במידה ואתם משכירים לטווח רחוק לעיתים קורות תקלות מתוקף השימוש ולכן עליכם לבדוק אילו תקלות על הדיירים לשלם ואילו תקלות על המשכיר לשלם. דבר נוסף הוא מה צריך להיות מצב הדירה כאשר הדיירים עוזבים אותה? ברוב המקרים יש להשאיר את הדירה מסוידת, נקייה, במצב תקין וכשהיא מכילה את כל תכולת הציוד שהיה בהגעתכם. לכן, לכל הפריטים שהושארו בדירה צריך להיות תיעוד בחוזה.

 

תשלומים נוספים

בעת חתימה על הסכום החודשי שעליו הוחלט עליכם לציין בחוזה מה סכום זה כולל. בין התשלומים הקיימים הם: גז, מים, חשמל, אינטרנט, ועד בית ועוד. יש לציין בחוזה אילו תשלומים מוטלים על בעל הבית ואילו תשלומים על השוכר לשלם. לעיתים הדייר נדרש להשאיר צ׳ק פתוח במידה ויישאר לו חוב לאחת מהרשויות או החברות.

יש לציין את הצ׳קים שהושארו ולרשום את ייעודם בחוזה. בעת כניסה לבית יש לוודא כי לא קיימים חובות ישנים שהשוכר החדש ייאלץ לשלם.

 

ערבויות לחוזה השכירות

אחד הדברים שמגנים בעיקר על משכיר הנכס הוא צ׳קים או מזומן לביטחון או לערבות. תפקיד הערבות הוא להגן על המשכיר במידה וקיים נזק או חוב באשמת השוכר. יש לציין בחוזה פירוט של כל סוגי התשלומים והסכומים שהושארו למטרת בטחון או ערבות ובאיזה מקרים יהיה ניתן לפדות אותם.

בעת השכרת הנכס שלכם או השכרת בית עבורכם עליכם לוודא כי כל התנאים רשומים ומפורטים ושהחוזה כולל בתוכו פירוט של כל סוגי התשלומים הקיימים. חוזה מסודר וברור יימנע בעיות ומחלוקות בעתיד.

הסכם שכירות

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
תמלול משפטי מקצועי

לא כולם יודעים זאת, אך שירותי תמלול הם דבר נדרש בתחומי חיים רבים ומגוונים, החל מהשדה האקדמי וכלה בעולם העסקים. אחד המרכיבים הבולטים בעולם התמלול

מהם השלבים לאישור פינוי בינוי

בשנים האחרונות, לאור הגידול הטבעי באוכלוסייה ולצד ההכרה בסכנת התרחשותה של רעידת אדמה בעוצמה גבוהה, מקדמת המדינה הליכים של התחדשות עירונית. הליכים אלו כוללים מתן