6 שאלות שחשוב לשאול לגבי פטור ממס הכנסה

תוכן עניינים

קבלת פטור ממס הכנסה יכולה לסייע באופן כלכלי מובהק לאזרחים רבים. מכיוון שמדובר בהטבה משמעותית בכל הקשור למיסוי, המדינה מאוד קפדנית בחלוקת פטור זה. הרף לקבלת הפטור גבוה במיוחד ונוקשה. מרבית האזרחים במדינה אינם זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, אך זה לא אומר שהפטור הזה לא יכול להיות רלוונטי בעתיד לכם או לאחד מהקרובים שלכם. הנה 6 שאלות שחשוב לשאול לגבי פטור ממס הכנסה.

 

מי יכול לקבל פטור ממס הכנסה?

כפי שכבר ציינו מקודם, לא כל אחד יכול לקבל פטור ממס הכנסה. החוק מגדיר כי אזרחים בעלי נכויות קשות מאוד יכולים לקבל פטור ממס הכנסה. הנכויות הללו יכולות להיגרם בין היתר כתוצאה משירות צבאי, פעולת איבה, מחלת הגזזת, תאונת דרכים ותאונת עבודה.

פטור ממס הכנסה

מהו גובה אחוזי הנכות הדרוש לקבלת פטור?

לא כל אדם עם נכות כתוצאה מהסיבות שמנינו מקודם יכול לקבל פטור ממס הכנסה. כדי לקבל את הפטור, יש לעמוד ברף מסוים של אחוזי נכות. מי שמבקש את הפטור עקב נכות משירות צבאי או פעולת איבה, צריך להיות בעל 100% נכות על לקות אחת, או 90% נכות עבור כמה לקויות משוקללות.

מי שמבקש פטור עקב סיבה אחרת, צריך להיות בעל 90% נכות עקב לקות אחת, או 90% נכות עקב כמה לקויות משוקללות, שאחת מהן בגובה של 40% נכות לפחות.

 

כיצד ניתן לקבוע אחוזי נכות?

אחוזי הנכות יכולים להיקבע עוד לפני תהליך בקשת הפטור, אם כבר נקבעו לכם אחוזי נכות בוועדה רפואית של הביטוח הלאומי למשל. אם לא, מגיש הבקשה יצטרך להתייצב מול וועדה רפואית, או להגיש מסמכים שיוכיחו את אחוז הנכות שלו באופן מובהק.

פטור ממס הכנסה

איך מגישים את הבקשה?

את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון באתר של רשות המיסים. כמו כן, ניתן לשלוח את הבקשה בדואר אל משרד פקיד השומה, או לתאם פגישה מראש ולהגיש אותה במשרד פקיד השומה. אל הבקשה יש לצרף את הטפסים הרלוונטיים ותלוש משכורת, במידה ומגיש הבקשה שכיר.

 

האם ניתן לקבל החזרי מס על הגשת בקשה מאוחרת?

מבקש שבקשתו לקבלת פטור ממס הכנסה אושרה, יכול להיות זכאי להחזרי מס עבור אותו פטור שהוא קיבל. אם נמצא שהמבקש היה יכול להגיש בקשה גם בעבר ולקבל פטור, הוא עשוי לקבל החזרי מס של עד שש שנות מס לאחור.

 

לכמה זמן ניתן פטור?

הפטור ניתן באופן קבוע או לתקופה זמנית. אם הנכות שנקבעה בוועדה הרפואית היא זמנית, כלומר אחוז הנכות זמני ואינו מוכר עוד על ידי המדינה החל מתאריך מסוים, הפטור שיינתן יהיה זמני. אם הנכות היא נכות קבועה, אחוז הנכות קבוע גם כן והפטור יהיה קבוע.

פטור ממס הכנסה

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
החוקים החלים על חברות עבודות בטון

ישנם לא מעט חוקים ותקנות אשר חלים על חברות עבודות בטון. החוקים הללו באים להבטיח שעבודות הבטון תהיינה בטוחות לחלוטין וזאת כאשר הם כאשר מסייעים

מהם הפשעים השכיחים ביותר בארץ?

במדינת ישראל לא חסרים פושעים, שמתעסקים מדי יום בפגיעה ברכוש ציבורי, ברכוש פרטי וגם בגוף ובנפש. לצערנו, כמעט מדי ערב אנחנו שומעים במהדורת החדשות על

חוק ונדלן – הכל על הקשר בין השניים

חוק ונדלן הוא תחום רחב כל כך שבמאמר הזה נוכל לגעת בקצרה רק בכמה נושאים שלדעתנו לפחות הם החשובים ביותר ופרקטיים ביותר עבורכם. במאמר נדבר

מה ההגדרה של נזקי גוף?

נזקי גוף כוללים כל פגיעה שנגרמה לנפגע בגוף או בנפש וגורמת לו למגבלה במהלך החיים התקין. נזקי גוף עקב תאונת דרכים משליכים על מגוון היבטים