5 פעולות שיש לבצע מיד לאחר הטרדה מינית

תוכן עניינים

הטרדות מיניות הן עדיין ולמרבה הצער תופעה נפוצה בחברה הישראלית. תופעה זאת נפוצה בכל תחומי החיים החל מקשרים בין אישיים, דרך מקומות עבודה וכלה במקומות כמו בתי חולים ובמסגרת השירות הצבאי. מכיוון שכך כדאי לדעת מה יש לעשות במקרה שעברתם הטרדה מינית. אספנו בעבורכם 5 פעולות שכדאי לבצע לאחר הטרדה מינית. 

 

פנייה לעורך דין מתאים

במקרים רבים של הטרדה מינית יש צורך בהגשת תלונות, בתביעות ובהליכי משפט פלילי ואזרחי בכדי לקבל צדק לנפגע העבירה. בכדי לעשות זאת בדרך כלל יש להיעזר בעורך דין לנושא הטרדות מיניות. חשוב לשים לב שעורך הדין שעמו תבחרו להתייעץ הוא כזה שיש לו ניסיון עשיר בתחום ועדיף אחד שמטפל בתחום העבירות המיניות במשרה מלאה או כמעט מלאה. אם יש לכם צורך בעורך דין שכזה, תוכלו ללחוץ על הקישור המצורף לקבלת מידע נוסף https://www.dw-law.co.il.

 

טיפול נפשי ותמיכה בנפגע העברה

הטרדות מיניות יכולות לגרום לנזקים נפשיים חמורים לקורבנות שלהן. לכן חשוב מאוד לאחר הטרדה שכזאת לנסות לקבל טיפול נפשי מגורם מוסמך, שיש לו התמחות בנפגעי עבירות מיניות. נפגעים רבים של הטרדה מינית נושאים איתם את הפגיעה הנפשית במשך שנים ארוכות, ולכן חשוב מאוד לטפל בנזק שנגרם בהקדם האפשרי. אם יש לכם קרוב משפחה או חבר שעבר הטרדה מינית, חשוב מאוד שתייעצו לו לקבל עזרה נפשית בהקדם האפשרי.

 

איסוף ראיות והכוחות לנזק

כפי שכתבנו בפסקאות הקודמות, מי שעבר הטרדה מינית יצטרך להגיש תלונות ותביעות לשם קבלת צדק ופיצויים מהתוקף. לכן חשוב מאוד לנסות ולשמר כל פיסת ראיה שיש בידכם לעבירה שבוצעה ולנזק שנגרם בעקבותיה. ראיות יכולות להיות הקלטה של שיחות, צילומי מסך של הודעות טקסט, קטעי וידאו ממצלמות שונות, קבלות על טיפול רפואי ועוד.

 

הגשת תלונה במשטרה

בכדי להתחיל את ההליך הפלילי שבסופו יורשע התוקף וייגזר עליו עונש הולם, יש להגיש תלונה במשטרת ישראל בגין הטרדה מינית. החוקרים שיקבלו את התלונה, יבקשו לקבל פרטי מידע על העבירה וראיות, אם יש כאלה בידי מגיש התלונה. גם בהליך הפלילי להרשעת מי שעבר עבירת הטרדה מינית, יש בדרך כלל צורך בליווי של עורך דין לענייני עבירות מין.

עורך דין זה יעזור לכם להגיש את התלונה בצורה מסודרת, וכמו כן ילווה אתכם במהלך המשפט. חשוב לציין כי ניתן לקבל סיוע משפטי מהסנגוריה הציבורית במקרים אלו.

 

הגשת תביעת נזיקין

בכדי לקבל פיצויים במקרה של הטרדה מינית, יש להגיש תביעת נזיקין. החוק מאפשר פסיקת פיצויים של עד מאה ועשרים אלף שקלים בגין הטרדה מינית ללא הוכחת נזק. כמובן שניתן לקבל פיצויים גם בגין נזק שניתן להוכיח אותו בבית המשפט. הפיצויים בגין הטרדה מינית והנזקים שקרו בעקבותיה, יכולים להגיע למאות אלפי שקלים.

עורך דין להטרדה מינית

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף