עבירות נהיגה

תוכן עניינים

כשאתה מאחורי ההגה של מכונית – לבד או עם נוסעים – נהיגה בבטחה תמיד צריכה להיות הדאגה העיקרית שלך. אנו מוסחים יותר מתמיד, ולכן חשוב לדעת את היסודות של נהיגה בטוחה ולתרגל אותם בכל פעם שאתה בדרך.

בפשטות, עבירות נהיגה הינם הפרות של כללי הנהיגה שנקבעו בחוק. עבירות נהיגה תלויות בחוק המדינה ומשתנות מהרצינות החמורות ביותר, כמו רצח באמצעות כלי רכב או נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, ששניהם עבירות בפני עצמן, ועד עבירות קלות כמו נסיעה של קילומטר אחד מעל המהירות המהירה או נסיעה עם פנס אחור שבור .

 

על מנת להימנע מעבירות נהיגה, להלן מספר טיפים חשובים לנהיגה בטוחה:

להלן מספר טיפים לנהיגה בטוחה:

התמקד רק בנהיגה – שמור על 100% מתשומת הלב שלך בנהיגה בכל עת – ללא ריבוי משימות. זה כולל אל להשתמש בטלפון שלך או בכל מכשיר אלקטרוני אחר בזמן הנהיגה. מדובר במשימה קשה שרבים מאיתנו לא מצליחים לעמוד בה, אבל היא על פי חוק אסור להשתמש בטלפון בנהיגה, וזה הגיוני לחלוטין.

אין מה למהר – סע לאט! ככל שמהירות המכונית גבוהה יותר כך אתה יותר מאבד שליטה על הרכב ויש לך פחות זמן להגיב, מה שמגדיל את חומרת התאונה.

נהג "בהתגוננות" – היה מודע למה הנהגים האחרים סביבך עושים וצפו לבלתי צפוי. נניח שנהגים אחרים יעשו משהו מטורף, ותמיד תהיה מוכן להימנע ממנו. לכן חשוב לשמור על מרחק של שתי שניות בינך לבין המכונית שלפניך. כשמדובר במזג אוויר סוער, מומלץ להגדיל את המרחק.

התנהלות תקינה שלך בתוך הרכב – מלבד ההימנעות מהסחות דעת, חשוב להימנע כמה שיותר מדברים שיסיחו את דעתך מהנהיגה. כמו להרים דברים שנפלו בעת הנהיגה, לאכול או לשתות, התאמת המושב, המראות וכל דבר אחר במושב במהלך הנסיעה – מומלץ לעשות זאת לפני תחילת הנסיעה או בעת עצירת הרכב.

התנהלות תקינה של שאר יושבי הרכב – אל תאפשר לילדים "להתרוצץ" או להסיח את דעתך – הם צריכים להיות מכורבלים במושביהם בכל עת. יותר מדי רעש יכול בקלות להסיח את דעתך מהמיקוד בדרך.

אם אתה מעורב בתאונה, ראשית וודא שאיש ברכב לא נפגע. בשלב הבא, בדוק את הנוסעים ברכב האחר, הולכי רגל וכל אחד אחר בסביבה כדי לוודא שהם בסדר. ואז עשה את חמשת הדברים הבאים:

  1. הישאר בזירה – עזיבה יכולה לגרום לתוצאות משפטיות, כמו קנסות או הפרות נוספות. התקשר מיד למשטרה לדיווח על התאונה ולקריאה לעזרה.
  2. הישאר במכונית – אם אתה על כביש מהיר וסואן, הישאר בתוך המכונית והמתן למשטרה או לאמבולנס. זה מסוכן אם הנוסעים עומדים לאורך הכביש המהיר או בדרך אחרת עם הרבה תנועה. כמובן שעליך להישאר רגוע ולא להיכנס לריב עם הנהג אחר. החליפו פרטי ביטוח ומספרי טלפון.
  3. פנה לעורך הדין ולביטוח שלךעו"ד ינובסקי וטייב יוודאו כי הטיפול בעניין התאונה יעשה על הצד הטוב ביותר ואל תשכח לדווח על התאונה לביטוח לקבלת הטיפול המתאים לרכב שלך.
פטיש של שופט
פטיש של שופט
איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
עו"ד תעבורה כמה זה עולה ב 2019?

נאשמים בדיני תעבורה ומתלבטים לגבי ייצוג של עורך דין? להלן המחיר שזה יעלה לכם בשנת 2019. עברות תעבורה – יצירת קשר באופן מיידי עם עורך

מהן עבירות התנועה החמורות ביותר?

ישנן עבירות תנועה שמותנות בקנס של 100 ₪, וישנן עבירות שבגינן הנהג ייכנס למאסר בפועל. מה הן העבירות החמורות וכיצד אפשר לבטלן?   נהיגה בשכרות