3 כללים לעריכת הסכם גירושין

תוכן עניינים

חתימה על הסכם גירושין יכולה להיות צעד ענק. פירוק חיי המשפחה אינו דבר פשוט, ורגע לפני שחותמים על ההסכם, יש לערוך אותו בעזרת עו"ד לענייני משפחה, ולקבל החלטות בנוגע לעתיד שלכם בנפרד. לפני שאתם ניגשים לערוך את ההסכם, יש כמה דברים שעליכם לדעת לפני כן. במאמר זה נפרט לכם על 3 כללים לעריכת הסכם גירושין. 

 

רכוש ואמצעים כלכליים משותפים

לפני החתימה על הסכם גירושין, חשוב שתהיה הבנה מעמיקה בנוגע לנכסים ולהתחייבויות הכלכליות המשותפות לכם. זה יכול לכלול כל רכוש משותף, חובות קיימים או חשבונות פיננסיים שכל אחד מכם מחזיק ביחד ובנפרד. ודאו שיש לכם רשימה מלאה של כל אותם הנכסים והחשבונות, וחשבו את ערכם הנוכחי ואת כל היתרות או החובות הקיימים. המידע הזה יהיה מכריע וחשוב בקביעת חלוקת הנכסים שלכם, ואם חובות או הון מסוים יתחלקו ביניכם.

כמו כן, אם יש נכסים בעלי ערך סנטימנטלי או רגשי, הקפידו להתייחס אליהם באופן ספציפי בהסכם. זה עשוי לכלול ירושה משפחתית, מתנות סנטימנטליות או פריטים בעלי ערך אישי משמעותי. ודאו כי פריטים אלו מזוהים בהסכם ושחלוקתם מצוינת.

לפני ביצוע ההסכם, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין גירושין שיוכל לעזור לכם להתנהל סביב ההסכם.

 

משמורת על הילדים

במידה ומדובר בגירושין לאחר נישואים ארוכים הכוללים גם ילדים, חשוב לקחת בחשבון את שלומם ועתידם של הילדים בעת המשא ומתן על הסכם הגירושין. משמורות על הילדים וחלוקות זמן הם לרוב נושאים חלוקים וטעונים יותר בין בני זוג. חשוב שתהיה הבנה ברורה של הסדרי הראייה לפני החתימה על ההסכם, וכמובן שיש לקחת בחשבון את טובת הילד בעת קביעת הסדרי משמורת. זה עשוי לכלול גורמים כמו קרבה לבתי ספר, קרבה למקום העבודה של כל אחד מבני הזוג, והיחסים הרגשיים של הילד עם ההורה.

 

מזונות בגירושין

בהסכם גם נקבע גובה מזונות הילדים שישולם, ומי מהצדדים יישא במזונות. תשלומי מזונות הילדים עשויים להתבסס על הכנסתו של כל הורה, והסכום יכול להשתנות בהתאם לצרכי הילד. מזונות הם היבט קריטי נוסף בהסכם גירושין. אם אחד מבני הזוג מרוויח באופן משמעותי יותר מהשני, הוא עשוי להידרש לשלם מזונות כדי לפרנס את בן או בת הזוג המרוויח פחות, ללא הבדל במגדר.

תשלום זה יכול להימשך לתקופה מוגדרת או ללא הגבלת זמן, בהתאם לתנאי ההסכם. לפני חתימה על הסכם גירושין, הקפידו לעיין היטב בכל תנאי המזונות והתשלומים מהאחד לשני. שקלו בכובד ראש את משך התשלומים ואת גובה התשלומים, וכיצד הם יתבצעו ביניכם, על מנת לא ליצור חוסר ודאות בעתיד. בנוסף, יש לוודא שהתנאים הוגנים וסבירים, וששניכם יכולים לעמוד בהתחייבויותיכם באופן סביר.

הסכם גירושין

איש עובד על לפטופ
שיחה עם עורך דין למידע נוסף

יש לכם שאלות הקשורות בחוק ומשפט? לקבלת שיחת ייעוץ חינם עם עורך דין, השאירו פרטים! 

מידע נוסף
החוק לגבי ילדים וגירושין

גם אם היחסים הסתיימו בצורה יפה, גירושין הם אף פעם לא מצב נעים. בני הזוג אמנם נפרדים, אך אינם מתנתקים כאשר יש להם ילדים בתמונה

תהליך פתיחת תיק גירושין במהלך היריון

תהליך גירושין איננו תהליך קל, במיוחד במידה והאישה נמצאת בתקופת היריון. בתקופה זו האישה חשופה ללחץ גבוה יותר, לשינוי הורמונלי ולרגישות נפשית. משבר זוגי בזמן

הליך גירושין – כל השלבים

גירושין הוא הליך שלוקח זמן וצריך להיעשות בקפידה, במיוחד כאשר בני הזוג מסיימים את הקשר בסכסוך. המאמר יפרט את כל השלבים של הליך גירושין.